Yüz estetik cerrahisiYÜZ ESTETİK CERRAHİSİ

4 Ocak 2023
https://fatihsadikoglu.com/wp-content/uploads/2019/10/4-1280x400.jpg

Yaşlanma tüm canlılar için doğal bir süreçtir ancak genetik mirasımıza, yaşam tarzımıza ve alışkanlıklarımıza bağlı olarak her bireyin farklı bir yaşlanma öyküsü vardır. Yüz estetiği uygulamaları ile daha genç bir görünüm elde edilebilir.

Tıp dünyasının günümüzde ulaştığı deneyim, bilgi ve teknoloji ile yaşlanma öyküsünü dönüştürme şansına sahip olduğumuz bir gerçektir.

Bu estetik ameliyatlardan biri veya birkaçı tercih edilebilir. Yüz estetiği ameliyatlarında; hastanın cildi, yaşı, kemik yapısı, kulak şekli vb. özellikleri belirleyici rol oynar.

Yüz estetiği yaptırmak isteyen hastaların doktorlarının tavsiye ve bilgilerini dikkate alarak istedikleri değişiklikleri değerlendirmeleri ve ameliyatı birlikte planlamaları çok önemlidir.

“Unutulmamalıdır ki başarılı bir yüz estetiği ameliyatı doğal görünüme en yakın olandır.”

Yaşla birlikte ortaya çıkan gıdı bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir ve görsel olarak rahatsız edicidir. Ani kilo değişimleri ve kalıtsal özellikler erken yaşlarda kırışıklığa ve sarkmaya neden olabilir. Boyun estetiği genellikle yüzün diğer bölgeleriyle birlikte yapılan bir estetik operasyondur. Genelde yüz germe ve çene cerrahisi ile bir bütün olarak değerlendirilir.

Yüz estetiği ameliyatı yüzdeki sorunların giderilmesine yardımcı olur
Yüz germe operasyonu yüzdeki kırışık sarkmış derinin kötü görünümünü ortadan kaldırmayı amaçlar. Yüz germe operasyonu çene, burun ve gözlerdeki problemlerde düşünülmelidir. Bu nedenle ciddi bir planlama gerektirir. Yüz germe dışarıdan en kolay tanınan operasyon olduğu için tecrübeli bir ekip tarafından yapılması çok önemlidir.

Kaşlarda oluşan düşüklüklerin, asimetri problemlerinin giderildiği uygulamalardır. Genellikle göz çevresi ve alın ile birlikte planlanırlar. Kaş kaldırma işleminden sonra kişinin bakışının anlamı çok daha belirgin hale gelir.

İlerleyen yaşla birlikte göz kapakları tek taraflı veya çift taraflı düşme eğilimi gösterir. Bu damla çok fazla ise göz fonksiyonlarını da etkileyebilir. Blefaroplasti ile cilt dokusunun elastikiyetini kaybeden bir kısmı alınır ve fazla yağ oluşumu varsa ameliyat edilir. Genellikle göz altı ve yanak bölgeleri ile birlikte düşünülmelidir.

 

https://fatihsadikoglu.com/wp-content/uploads/2022/12/logo-ana-beyaz.png
Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd. no:11 Terrace Fulya Residence C1 blok kat:11 daire:56, Şişli/İstanbul

Bizi Takip Edin:

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN BİZİ ARAYIN

Dr. Fatih Sadıkoğlu. Kulak Burun Boğaz Uzmanı. Burun estetği, rinoplasti, Gözkapağı ameliyatları, Dolgu-Botoks uygulamaları, Kulak Estetiği, Yüz Estetik cerrahisinde yılların deneyimi ve akademik geçmişiyle ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

Tüm Hakkı Saklıdır © UzmanDizaynBilişim 2017

Uzman Bilişim Dizayn